Pilates

PILATES


 

Pořádáme cvičení formou hodinových lekcí metodou Pilates, viz. kalendář akcí. Poklepnutím myši na zvolenou událost přejdete do možnosti registrace. S ohledem na počet volných míst je registrace na cvičení pilates předem nutná. Registrace Vám bude obratem potvrzena.

Základní hodina je sestavena z rozcvičky, tj. zahřívací technika metody Pilates, metoda Pilates ve stoji, nebo protažení meridiánů MAKKO-HO pro Pilates.


Metoda protažení meridiánů MAKKO-HO pro Pilates je velmi oblíbená, protože si krásně protáhneme meridiány většiny orgánů a zjistíme, v kterých hodinách nejvíce pracují .


Dále hodina pokračuje sestavou Pilates Basic, kde si zopakujeme správné dýchání a pokračujeme cviky na zádech, na břiše, cviky na boku a závěrečné protažení.


Po dohodě mohu nabídnout i individuální hodinu Pilates.


 

Základní principy metody Pilates:


Dýchání

Koncentrace

Centrum síly – POWERHOUSE

Kontrola

Přesnost

Plynulost

Rutina

Izolovanost


 

Dýchání


V Pilatesově metodě má dýchání za úkol podpořit a usnadnit vaše pohyby. Za žádných okolností nezadržujte dech. Před započetím pohybu se nadechujeme a při jeho provádění vydechujeme.

Při metodě Pilates využíváme 5 typů dýchání: Pánevní, Břišní, Žeberní, Hrudní, podklíčkové
Při metodě Pilates využíváme 5 typů dýchání:
 
Pánevní       - uvolňuje křížovou kost, kostrč (pomáhá např. při problémech s otěhotněním)
Břišní           - uvolňuje bederní páteř
Žeberní        - uvolňuje spodní hrudní páteř
Hrudní          - uvolňuje hrudní páteř
Podklíčkové - uvolňuje krční páteř

 

Koncentrace


Každý základní pohyb Pilatesovy sestavy je myšlenkový proces a každý pohyb je kontrolován myšlenkou – spojení pohybu těla a mozku.

 

Centrum síly – POWERHOUSE


Centrem síly se rozumí oblast beder, hýždí a břicha od pupku dolů. Každý z cviků se zaměřuje na posílení tohoto pevného středu.

 

Kontrola


Pilatek nazýval svoji metodu „kontrologie“, nebo „umění kontroly“. Každý pohyb, který provádíte, musí být pečlivě promyšlený a naplánovaný.

 

Přesnost


Přesnost zvyšuje účinky každého cviku. Soustřeďte se na přesnost každé fáze pohybu a svému tělu tím prospějete. Pro dobré výsledky není rozhodující skladba cviků, ale přesnost jejich provedení.

 

Plynulost


Soustřeďte se na nepřerušované provedení každého cviku a zároveň na plynulý přechod od jednoho cviku k druhému. Zlepšíte tím svoji rovnováhu, kontrolu pohybu i jejich koordinaci.

 

Rutina


Opakováním tréninku Pilatesovy sestavy docílíte posílení celého těla pro všechny vaše aktivity.

 

Izolovanost


Během balančních cvičení v této technice se naučíme, jak kontrolovat a izolovat dané svalové partie.

 

 

 

 

 

 

Sledujte nás