Noričtí koně

 Plemeno norický kůň nás zaujalo vzhledem k jeho dobrému využítí pro:


- rekreační turistiku

- do kočárové zápřeže

-  pro hiporehabilitaci.


  Je to pracovitý a dobře ovladatelný kůň přiměřeného temperamentu, dobrého charakteru, dobře živitelný, pohyblivý, se středně prostornými chody.

Používáme ho pro jízdu pod sedlem volnou krajinou. 

Pro začátečníky je možná  také jízda v kruhové ohradě o průměru 18 metrů a to buď samostatně nebo pod vedením koně další osobou – vhodné pro děti.

 


 

Norický kůň pochází z alpských oblastí a své jméno získal podle starověké římské provincie Noricum rozkládající se zhruba na území dnešního Rakouska.

  Chovným cílem norika je chladnokrevný kůň ,dospívající v 3 letech stáří, stř.velkého až velkého obdélníkového rámce s dobrým osvalením. Hlava těžší, mohutná, s výrazným okem, krk středně vysoko nasazený s mírně výrazným kohoutkem, lopatka dobře úhlovaná, prostorný stř. hluboký, delší oválný hrudník se stř. dlouhou volnější horní linií, stř.dlouhá pevná bedra, mohutná stř. široká a dlouhá mírně štěpená a svažitá záď. Fundament silný, kostnatý, suchý s menším výskytem rousů. Kopyta pružná, pevná, dobře utvářená. Klouby méně výrazné s náznakem lymfatičnosti, spěnka krátká, pevná.

Sledujte nás