Nordic walking

    Při správné technice této severské chůze se  zapojí až 90% svalstva.
 
   Zapojení tak velkého procenta Vašich svalů má za následek zvýšenou srdeční činnost a tím je Nordic Walking vhodný nejen jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám.
 
   Díky holím, přenesete část své hmotnosti na svaly paží a odlehčíte nohy. Proto mohou, v rámci možností, provozovat Nordic Walking i lidé, kteří mají nějaké problémy s klouby dolních končetin.
 
    Hole Vám též pomůžou k narovnání zad při chůzi.
 
   Oproti běžné chůzi spotřebujete mnohem více energie. Při Nordic Walking můžete spálit za hodinu až 600 kcal. Což se pozitivně projeví na úbytku přebytečných tuků. Více energie, než při Nordic Walking, spořebujete pouze u rychlého joggingu, ale zde oproti Nordic Walking trpí klouby při tlumení nárazů. Tyto náryzy u Nordic Walking odpadají.
 
    Na veškéré aktivity Nordic walking ( viz kalendář akcí) Vám můžeme zapůjčit výškově stavitelné značkové hůlky.
 
     Celá aktivita Nordic Walking bude sledována a následně vyhodnocena sprotesterem Garmin Forerunner 910XT, který je schopen změřit rychlost, tempo, zdolanou vzdálenost, převýšení, srdeční tep, tréninkový efekt, kalorický výdej a mnoho dalších hodnot. Díky vestavěnému GPS přijímači není potřeba k hodinkám pro získání většiny dat připojovat a kalibrovat jakékoliv externí čidlo, kromě měřiče srdečního tepu. Všechna měřená data, současně se záznamem absolvované trati jsou zaznamenávána v průběhu sportovní aktivity do paměti hodinek. Po přenesení  dat z hodinek do počítače je možné záznam vyhodnotit nad digitální mapou, vložit do tréninkového deníku a sdílet s ostatními pomocí webového tréninkového serveru Garmin Connect nebo pomocí sociálních sítí, jako je Facebook, Twitter či dalších. Bude Vám tedy po skončení akce zaslán wwww odkaz s heslem pro připojení na příslušný server. Můžete  tak  později nad šálkem čaje, si znovu virtuálně projít celou trasu zapsanou do turistické mapy.
 
 ..nezapomeňte se však prosím po otevření aktivity přepnout v záhlaví vpravo do metrické soustavy...tedy " Zobrazit v Merické" a dále klikněte v Podrobnosti na " Speed" ..rychlosti pak budou v km/hod...
 
Příklad aktivity Nordic walking:
 
Studio 6 víkend - TV program - Česká televize  cca od 105 minuty vysílacího času..
 
 
Další aktivity
 
 
 
 
  
Déle Vám bude zaslán odkaz na fotogalerii z této akce s heslem pro prohlížení jen pro danou skupinu osob( pokud bude před aktivitou udělen Váš souhlas s pořizováním fotografií a videozáznamů...)
Jako např.:  
  

http://jk19.rajce.idnes.cz/2013_04_09_Nordic_walking_-_kolem_haberskych_rybniku


 

PROBÍHAJÍCÍ AKCE:

Víkendový Nordic Walking s ubytováním až pro 4 osoby.  SOBOTA - BRDY - Padrťské rybníky, Neděle - za Kelty na vrch Žďár, lesní arboretum a Kamenný Újezd...

Součástí tohoto balíčku služeb je ubytování v rekeační chatě - Rokycany - Borek až pro 4 osoby 

http://www.chataborek.4fan.cz/

Příjezd v PÁTEK - od 17,00 do 19,00 hod nebo v SOBOTU do 11,00 hod na adresu : V Plańkách E24, Rokycany ( Borek)

První aktivita:  ve 12,00 hod přesun ve skupině, ale každý vlatsním automobilem do obce Teslíny.

START první aktivity ve 13,00 hod . Délka Trvání cca 2,5 hod.

   Tato aktivita povede z vesnice Teslíny. Díky své nadmořské výšce 712 m n. m. jsou nejvýše položeným trvale obydleným sídlem ve středočeském kraji.
V této vesnici se nachází tzv. Teslínský buk. Jedná se o památný strom, jehož stáří je odhadováno na více než 300 let. Obvod kmene činí asi 610 cm a výška 16 m. Pokračovat budeme směrem k Padrťským rybníkům, s nadmořskou výškou 630 m n. m. Jsou tak nejvýše položenými hospodářskými rybníky ve středních Čechách. Jsou to jedny z nejčistších rybníků v Čechách. Hráze jsou původní z dob založení rybníků, pravděpodobně z konce 14. století. Z Dolejšího rybníka vytéká řeka Klabava, dříve se až za Dobřív nazývala Padrťský potok. Účelem vodohospodářského díla kromě chovu ryb je akumulace vody pro vodárny Strašice, Rokycany a další odběratele.Projdeme se na hrázi mezi Hořejším a Dolejším Padrťským rybníkem. Celá aktivita bude vedená dobře udržovanými lesními cestami, které jsou obklopeny nádhernými lesními porosty

  Zde je možné si prohlédnout fotografie z této loklity z předchozích akcí:

http://jk19.rajce.idnes.cz/2014_01_05_Nordic_Walking_Brdy_Tesliny_Padrtske_rybniky/

  V neděli bude aktivita vedená z adresy našeho centra v Rokycanech

Nordic walking - za Kelty na vrch Žďár, lesní arboretum a Kamenný Újezd...

od 9,00 - 12,00 hod.

http://jk19.rajce.idnes.cz/2013_29_12_Nordic_walking_-_za_Kelty_na_Zdar_-_ruzna_rocni_obdobi/

Cena:

1370 Kč/osobu při objednání   4 osob společně v jednom termínu

1529 Kč/osobu při objednání   3 osob společně v jednom termínu

1840 Kč/osobu při objednání   2 osob společně v jednom termínu

V ceně je zahrnuto ubytování (bez stravování), zapůjčeni značkových výškově stavitelných hůlek na Nordic walking, lektor na Nordic walking.. 

Sledujte nás